Vuoden 2020 Think Ink -innovaatiokilpailun voitti Hiphei Hybridi, joka on ympäristökasvatussovellus lapsille ja aikuisille. Idean taustalla oleva tiimi kertoo tuoreita kuulumisiaan.
Media-alan tutkimussäätiön Think Ink -innovaatiokilpailun voittajat on valittu. Pääpalkinnon 80 000 euroa saa Hiphei Hybridi, joka on sovellus ympäristökasvatukseen lapsille ja aikuisille.
Media-alan tutkimussäätiön järjestämä Think Ink -innovaatiokilpailu haastaa eri tahot kehittämään uudenlaisia digitaalisen tarinankerronnan ratkaisuja ja konsepteja sekä mediaan että oppimiseen. Think Ink palkitsee voittajan ja enintään viisi muuta yhteensä 140 000 eurolla. Pääpalkinto on 80 000 euroa. Haku avoimeen kilpailuun päättyy 26.4.2020.
Think Ink 2018 on takanapäin ja pian on uuden innovaatiokilpailun aika. Sitä ennen luodaan kuitenkin katsaus menneeseen kilpailuun ja sen tuotoksiin.
Basso Median VidCast-hanke voitti Media-alan tutkimussäätiön Think Ink 2018 -innovaatiokilpailun. Mitä hankkeelle kuuluu nyt? VidCast-tiimin jäsenet Aino Räisänen ja Jan Zapasnik kertovat hankkeen tuoreita kuulumisia.
Media-alan tutkimussäätiön Think Ink -innovaatiokilpailun voittajat on valittu. Pääpalkinnon 80 […]
Think Ink -innovaatiokilpailun finalistien videot ovat nyt katsottavissa.
Kilpailun finaali oli 18.9.2018.
Frameright – Image cropping for multiplatform environments Frameright serves to […]
VidCast – videolla rikastettuja podcasteja Vuonna 2018 media-alalla on puhuttu […]